02/10/2022

Το πρώην Ειδικό Εργαστήριο Σχεδιασμού - Ψηφιακοί Μηχανισμοί έχει μετατραπεί σε ARC_090 Εργαστήριο Σχεδιασμού Κατεύθυνσης με κατεύθυνση Computation Design | Ψηφιακοί Μηχανισμοί (9ου εξαμήνου) *

Η πρώτη συνάντηση θα γίνει την Τρίτη 11/10/2022 και ώρα 14.30 στο Σ5.

Το eclass του μαθήματος είναι το https://eclass.upatras.gr/courses/ARCH508/

Όποιος/όποια ενδιαφέρεται να το παρακολουθήσει παρακαλώ να εγγραφείτε.

* Σημείωση:
Με βάση το νέο πρόγραμμα σπουδών τα πρώην Ειδικά Εργαστήρια Σχεδιασμού του 7ου εξαμήνου μετατρέπονται σε Εργαστήρια Σχεδιασμού Κατεύθυνσης 9ου εξαμήνου με κοινό κωδικό (ARC_095).
Το Εργαστήριο Σχεδιασμού Κατεύθυνσης έχει τη δομή μιας "ομπρέλας" ειδικών και αυτόνομων κατευθύνσεων σχεδιασμού.
Οι φοιτητές και φοιτήτριες που επιθυμούν να το παρακολουθήσουν, επιλέγουν την κατεύθυνση που τους ενδιαφερει και την ακολουθούν κατά τη διάρκεια του εξαμήνου ως αυτόνομο εργαστήριο σχεδιασμού.
Οι φοιτητές 9ου εξαμήνου επιλέγουν είτε το ARC_090 ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΟΣ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ 9 ή το ARC_095 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ.