03/04/2024

Συμμετοχή σε Εντατικό Εργαστήριο Erasmus+ στην Κρακοβία, 14-21/4

Καλούνται όσοι/ες φοιτητές/τριες του 4ου ή 5ου έτους ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο εντατικό εργαστήριο σχεδιασμού του Προγράμματος Erasmus+ στην Κρακοβία της Πολωνίας από την Κυριακή 14 ως και την Κυριακή 21/4 να υποβάλουν δήλωση ενδιαφέροντος μέχρι την Παρασκευή 5/4 στις 13:00 στη Γραμματεία του ΤΑΜ στο email του κ. Ξενοφώντα Χριστοδούλου: phondasx@upatras.gr μαζί με σύντομο κείμενο 150 λέξεων όπου θα περιγράφουν τους λόγους για τους οποίους ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο εργαστήριο αυτό.

• εργαστήριο είναι μια συνεργασία του Πολυτεχνείου του Μιλάνου, του Πολυτεχνείου της Κρακοβίας, του Ινστιτούτου Τεχνολογίας Holon του Ισραήλ και του ΤΑΜ και θα ασχοληθεί με τον επανασχεδιασμό δημοσίων χώρων στην Κρακοβία, μια πόλη της οποίας το ιστορικό κέντρο αποτελεί μνημείο παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομίας της Unesco. Από το ΤΑΜ θα συμμετάσχουν οι καθηγητές Γ. Αίσωπος, Κ. Γρίβας, Δ. Κατσώτα και Α. Ρόδη. Θα συμμετάσχουν 5 φοιτητές/τριες από το ΤΑΜ, τα έξοδα διαμονής και μετακίνησης των οποίων θα καλυφθούν πλήρως από το πρόγραμμα.