Α. ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΣΠ. ΓΙΩΤΑΚΗΣ
Καθηγητές

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2013 - 1ο Βραβείο για την πρότασή τους για το Κέντρο Επισκεπτών έλαβαν οι φοιτητές:

Άγις Μουρελάτος, Τμήμα Αρχιτεκτόνων Μηχανικών, Πανεπιστήμιο Πατρών

Σπύρος Γιωτάκης, Σχολή Αρχιτεκτόνων-Μηχανικών, Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ 2013 - Ολοκλήρωση του Κέντρου Επισκεπτών

Το Κέντρο Επισκεπτών που σχεδίασαν ο Άγις Μουρελάτος και ο Σπύρος Γιωτάκης δημιουργήθηκε έξω από το εργοτάξιο του ΚΠΙΣΝ στο Φαληρικό Δέλτα, επί της Εσπλανάδας, και άνοιξε τις πύλες του στο κοινό. Εκεί θα οργανώνονται ξεναγήσεις στο εργοτάξιο, θα γίνονται ομιλίες και προβολές, θα γίνεται η γνωριμία με τις λειτουργίες της Εθνικής Βιβλιοθήκης και της Λυρικής Σκηνής μέσα από διαδραστικές εφαρμογές για μεγάλους και ειδικά παιχνίδια για παιδιά.

Το Κέντρο Επισκεπτών του ΚΠΙΣΝ θα είναι ανοιχτό για το κοινό από Τρίτη έως Κυριακή, 10.00 π.μ. ως 4.30 μ.μ. Πληροφορίες για τις οργανωμένες ξεναγήσεις του κοινού στο εργοτάξιο του ΚΠΙΣΝ και τις εκδηλώσεις που θα φιλοξενεί το Κέντρο Επισκεπτών θα αναρτώνται στην ιστοσελίδα www.snfcc.org.

πηγή φωτογραφιών > www.snfcc.org.